Kontaktai:
Liudvinavo g. 1E
LT-02242 Vilnius
info@topplastas.lt
Tel. 370 5 2691935
Mob. 370 698 22524
Faks. 370 5 2691936
  • Paslaugos
  • Paklausimai
  • Galerija
  • Apie mus
  • Kontaktai

Formų paruošimas sklandžiai gamybai

 Įsigijus produktą, kuris skirtas gaminio atskyrimui nuo gamybinės formos, jo panaudojimo instrukcija dažniausiai būna užrašyta ant pakuotės arba perskaitykite žemiau pateikiamą informaciją.

Bendros rekomendacijos atliekant labai svarbų ir atsakingą darbą, formos paruošimą gamybai:

  Forma ir aplinka turi būti švari, be dulkių ir įvairių garų.

 Vaškuojant ir poliruojant, klijuojant plėvelę, naudoti tik  švarias, minkštas, nepaliekančias pukų servetėles

  Skiriamuoju sluoksniu impregnuojamos formos, turi būti ,,susendintos", kad iš jų pasišalintų visos lakiosios medžiagos

 Atminkite, kad gaminių nuėmimų  nuo formos skaičius labai priklauso nuo darbinių temperatūrų ir mechaninio poveikio, nuimamt gaminį nuo formos. Pvz. stati ir gyli forma, kai išimant gaminį, gaminys trinasi į formą, taip nuimant dalį vaško dangos.

  

Toolwright 3 (storis 75mmk) ir Toolwright 5 (storis 125mmk) yra ekstruzinė fluoropolimero plėvelė, padengta silikoniniais, slėgiui jautriais klijais. Šiomis plėvelėmis padengta forma užtikrina gaminių išėmimą iš formos be papildomų priemonių ir darbų. Plėvelės turi didelį pailgėjimą, gerą tempimo stiprumą (pailgėjimas iki 350%) ir atsparumą aukštai  temperatūrai (iki 260oC). Video 

 Pastinis vaškas Polivaks SV-6 (300gr) skirtas atskirti gaminį nuo formos pagamintos iš kompozicinių medžiagų, norint gauti ypač blizgų gaminio paviršių, kuris būtų ne mažesnis už formos paviršiaus kokybę.

Darbas. Denkite formos paviršių 0,2-0,3m2 ploteliais, su pukų nepaliekančia minkšta, medvilnine servetėle,  sukamaisias judesiais. Nelaukiant vaško išdžiūvimo, švaria servetėle iš karto paviršių nupoliruokite. Po 15-20min viską pakartokite. Taip padengiama 3-5 sluoksniais. Nupoliravus paskutinį sluoksnį, po 30-60min galima pradėti gamybą. Dirbant su naujomis formomis, pirmi 2-3 gaminiai gaminami naudojant Polivaks N ir Polivaks PVA. Ant Polivaks SV-6, Polivaks PVA nenaudojamas 

 Purškiamas vaškas Polivaks PV-7 (500ml) yra skysta pastinio vaško Polivaks SV-6 versija skirta blizgiems paviršiams.

Visas padengimo procesas nesiskiria nuo darbo su Polivaks SV-6: nupurškiama, iš karto nupoliruojama. Ir taip 3-5 kartus, su 15-20min pertraukomis.

 Polivaks N (300gr) - vaškas naudojamas naujoms, remontuotoms ar rizikingoms (akytoms) formoms. Sukamaisiais judesiais, plonai sutepama ir po to poliruojama su švaria, pukų nepaliekančia medvilnine  arba specialia servetėle. Pertraukos tarp operacijų 15min. Dengiama 4-6 kartus, kas kartą keičiant padengimo judesių kryptį. Šis vaškas geriausiai tinka, jeigu reikia, padengti papildomai PVA skiriamuoju tirpalu. 

Po 2-3 gamybos ciklų, didinant gaminio paviršiaus kokybę, naudokite Polivaks SV-6 arba Polivaks PV-7

 Polivaks Eko PVA (1ltr) - panaudojamas po formos paruošimo su pastiniu vašku Polivaks N, kai forma yra nauja arba su padidintu rizikos laiksniu. Ši sistema taip pat naudojama, kai reikia nuo modelio ar gaminio originalo nuimti formą.

Polivaks Eko PVA dengiamas minkšta kempynėle, kryptiniais (ne sukamaisiais) judesiais ant jau pastiniu vašku nuvaškuoto paviršiaus. Po 15-30 min. susidaro plonas apsauginis sluoksnis. Po gamybos, ant gaminio ir formos lieka PVA likučiai, kurie lengvai nuplaunami vandeniu.

 Polivaks Liquid (SIVI) PVA (1ltr.) - sudaro gana storą, ypač patikimą, apsauginį sluoksnį. Kai dirbama su rizikingais ir brangiais gaminiais, nuo jų nuimant formas arba formomis turinčiomis poringą ar labai sudėtingą paviršių, Polivaks SIVI PVA yra nepakeičiamas.

Dirbama taip pat, kaip ir su Polivaks Eko PVA.

 

Polivaks SIVI MAT (1ltr)- tai skystas skiriamasis tirpalas PVA pagrindu, skirtas gauti matinius gaminių paviršius dirbant su blizgiomis formomis ir modeliais. Jis naudojamas ant paviršiaus jau padengto vašku Polivaks N.

Polivaks SIVI MAT purškiamas naudojant pistoleto antgalį 1,5-1,8mm diametro. Kiekvienas m2 padengiamas 120-160gr tirpalo. Būkite atidūs, nepadarykite nubėgimų ir kad džiūvimas būtų vienodas. Tirpalas yra raudonos spalvos, todėl gerai matosi padengimo vienodumas. Prie 23oC temperatūros paviršius išdžiūs per 1 valandą. Po gamybos proceso, susidariusi plėvelė prilimpa prie gaminio. Todėl toliau gaminant, padengimas kartojamas.  

HI-Low (411gr) skiriamojo pastinio vaško sudėtyje yra sintetinių vaškų mišinys ir yra vienas iš FinishKare Premium grupės produktų formoms.

Tinkamai panaudotas gaminiui suteikia labai gerą blizgesį ir yra atsparus darbo intensyvumui, temperatūrai (iki 135oC) ir  vandeniui.

Darbas. Švariai nuplauti formą. Sukamaisiais judesiais (plotais apie 1-1,5m2), švaria servetėle, padenkite formą. Pnš.po 5min. vaškas pabala ir tada reikia su kita servetėle gerai formą nupoliruoti. Nedidelius įbrėžimus, vaškas padengia. Forma dengiama 4-6 tokiais sluoksniais su 45min pertraukomis. Po paskutinio sluoksnio, iki formos perdavimą į gamybą turi praeiti bent 12val. 

 Blue Wax (411gr) suteikiantis gerą blizgesį pastinis vaškas formoms, turintis savyje karnaubos vaško. Atsparus aukštai temperatūrai (iki 110oC), dirbantis gaminant su įvairiausiomis dervomis (poliesterio, PUR ir pnš.) lieto marmuro ar stiklo plastikinius gaminius. 

Darbas. Švariai nuplauti formą. Sukamaisiais judesiais, švaria servetėle, padenkite formą. Pnš.po 5min. vaškas pabala ir tada reikia su kita servetėle gerai formą nupoliruoti. Nedidelius įbrėžimus, vaškas padengia. Forma dengiama 6 tokiais sluoksniais su 45min pertraukomis. Po paskutinio sluoksnio, iki formos perdavimą į gamybą turi praeiti bent 12val.

Honey Wax (400gr.) yra blizgus pastinis vaškas, skirtas naudoti suteikiant formoms patikimą skiriamąjį sluoksnį. Lengvai naudojamas, minkštas pastinis vaškas, teisingai panaudotas, suteikia gaminiui gerą blizgesį. 
Darbas. Švari forma sukamaisiais judesiais, padengiama labai plonu, tolygiu sluoksniu. Po 10-15min. užteptas sluoksnis pabala ir tada reikia nuvaškuotą plotą labai gerai nupoliruoti. Po 15min. šios operacijos pakartojamos. Taip forma padengiama 5-7 sluoksniais. 

Po pirmo gamybinio ciklo patartina pakartotinai padengti formą 2-3 sluoksniais vaško. Po sekančių 2 gamybos ciklų, padengiama po vieną vaško sluoksnį. Tokia gamybos pradžia, leidžia formai ,,prisidirbti" ir įgauti jau daugkartinį atskiriamąjį sluoksnį, kuris suteikia gaminiui gliancinį paviršių. 

  Paste Wiz (400gr.) skiriamąsis vaškas skirtas formų iš medienos, gipso, stiklo plastiko, stiklo, metalo paruošimui gamybai, kurioje panaudojamos poliesterinės, vinilesterinės ir epoksidinės dervos. Pritaikytas gamybai kur naudomas rankinis, purškiamasis ar RTM laminavimas.

 Forma padengiama 1-3 (priklausomai nuo formos paviršiaus kokybės, poringumo) tolygiais sluoksniais. Po kiekvieno formos impregnavimo vašku, kuris atliekamas švaria servetėle, sukamaisiais judesiais, forma turi būti nupoliruota.

 Formula Five (340gr.) tai yra aukštos kokybės pastinis vaškas stiklo plastiko ar metalinių gamybinių formų impregnavimui gaminant kampozicinius gaminius. 

Vaškas dengiamas sukamaisiais judesiais ir paviršius išpoliruojamas po 10-15min. Po polravimo paviršius turi būti blizgus, be dryžių ir dėmių. Šias operacijas pakartoti mažiausiai tris kartus keičiant sutepimo ir poliravimo judesių kryptį. Prieš pradedant gamybą turi praeiti bent 1val. po vaško padengimo.

Sunaudojimas: 2-5g/m2   

 TR-102 yra labai greitai ir tolygiai paskirstomas, greitai džiūstantis ir lengvai išpoliruojamas vaškas pagamintas panaudojant karnaubo vašką. Ji yra naudojama šalto kietėjimo stiklo plastiko gamyboje. Vaškas tepamas minkšta kempine ir poliruojamas minkštu vilnoniu audiniu.

 Naudojamas stiklo plastikinėms formoms išvaškuoti.

Sunaudojimas: apie 15g/m² 

 

 TR-104, kuris naudojamas kaip ir TR102, bet išlaiko dideles (iki 120oC) temperatūras. Vaškas įtrinamas rankomis arba mašinėle su poliravimo padu.
Naudojamas formoms iš stiklo plastiko, plieno, aliuminio. Tinka storų laminatų gamyboje.
Dėžutėje 400gr. 

TR-108 yra naudojamas naujai pagamintų formų, ypač su vertikaliomis sienelėmis, skirtas ir purškiamam formavimui. Vengti vaško perdozavimo.  

Naudojamas stiklo plastiko ir plieno formoms.

Sunaudojimas: apie 20g/m²

Dėžutėje 400gr.

 

TrennSpray yra universalaus panaudojimo purškiamas vaškas. Jis tolygiai ir plonai purškiamas iš maždaug 30cm atstumo ir poliruojamas, paskirstomas minkštu skudurėliu.

Naudojamas stiklo plastiko ir silikoninėms formoms gaminant gaminius iš PUR, poliesterinės ir epoksidinės dervos.
Sunaudojimas: 25-50 g / m²
Kiekis 400ml

 

 

AFH-1 skiriamasis sluoksnis užtepamas šluoste arba kempinėle. Lengvai poliruojasi po džiūvimo. Šis produktas skirtas tik pramoniniam naudojimui.

Skirtas stiklo plastikinėms, aliuminio ir metalo formoms formuojant gaminius iš PUR ar poliesterinės dervos.

Sunaudojama vienam sluoksniui: 50g/m2;

Džiūvimo laikas: 15 - 60min.

Kiekis 1l   

 АPW skiriamasis sluoksnis yra minkštųjų vaškų pastos mišinys, naudojamas atskyrti liejamą poliuretaną nuo formų, kurios yra sudėtingų ir porėtų paviršių. Užtepamas šluoste arba kempinėle. APW gali būti naudojamas kartu su AFH-1 kaip pirmasis skiriamasis sluoksnis.

Stiklo plastikinėms, medinėms ir silikoninėms formoms, kurios turi sudėtingus ir porėtus paviršius:PUR putoms ir PUR liejimo medžiagoms.

Kiekis 1l

Trennlack yra bespalvis PVA tirpalas, kuris dažniausiai yra naudojamas kartu su skiriamaisiais vaškais, tam, kad būtų pasiekta patikimesnė danga, gaminio atskyrimui nuo formos. Ypač darbuose su naujomis formomis. Medžiaga dengiama plonai ir tolygiai su kempine arba purškiama. Po gamybos jo likučiai pašalinami ir nuo formos, ir nuo gaminio, šiltu vandeniu.
Sunaudojama apie 50g/m²  
Džiūvimo laikas: 30 min 
Dėl konkretaus šio produkto kiekio įsigyjimo, pasiteiraukite